Svojsíkáč 2011

10. ledna 2012 v 18:05 | Kory |  Staré kronikové zápisy

1. den: 29. 4. 2011
V 16:45 jsme se sešly v klubovně, kde už byli i Horalové a Jednička. Kvoky se k nám měla připojit na nádraží, takže přišly Kory, Káťa, Klokan a Kašty. Jely jsme vlakem v 17:17 do Oldřichova u Duchcova, což jsou dvě zastávky, a vystoupily na "nejlépe udržovaném a nejčistším" nádraží v České republice (jak ironicky podotkl Piškot-pokud nevěříte, jděte se přesvědčit), na nádraží v Oldřichově. Zjistily jsme, že jede docela DOST lidí, když jsme vystoupily.
Přešli jsme společně silnici a nějakou louku, až jsme došli na tábořiště poblíž Kamenného pahorku (to je vesnice).
Zde jsme dostali od Piškota stručnou instruktáž kde co je a co se bude dít, a my, Vážky, jsme se hned běžely vykoupat do Barbory. Voda byla jako led, ale Klokan s Kašty do ní vběhly jako kdyby tam ani žádná nebyla (Klokan později vysvětlila, že si snažila představit, že ta voda je teplá). Káťa i s Kvoky a Kory si musely odpočítat, kdy se do vody ponoří. Nakonec se to ale povedlo nám všem!
Po koupání nám Kopřiva oznámila, že Užovky jsou jen 3 a v tomhle počtu by nemohly závodit a vzhledem k tomu, že nás bylo pět, jsme je měly doplnit. Káťa řekla, že jí by to nevadilo (nebo něco v tom smyslu, ale jí nevadí nikdy nic! :D), takže bylo rozhodnuto a Káťa přestoupila do závodní družinky Užovek.
Ostatní hráli mezitím na tábořišti nějáké hry, kterých jsme se ale nezúčastnily a jen jsme přihlížely (a Kašty s Kvoky hodnotily kluky... :D).
Následoval nástup v krojích, kde nám vysvětlily, jaké je téma- tedy král Přemysl Otakar II. a my bychom podle té hry měli pomáhat lidem v nově založených vesnicích v Podkrušnohoří. Dále nám řekli, že teď bude následovat hra- každý člen družiny měl jít na jiné stanoviště, které by mu mělo nejvíce jít od ruky. Může jít i na více, ale vždy z každé skupiny jen jeden na stanovišti. Každé stanoviště představovalo jedno řemeslo.
Poté byl úkol stavění stanů (Káťa už stavěla s Užovkami a i tohle už patřilo ke hře). Nám se docela ucházejícně podařil, jenom ráno byl trochu pobořený... tedy, i večer :D
Nám se sice nějak závratně nedařilo, dost stanovišť jsme vynechaly a ke všemu ke konci nás zastihl velký liják, ale zažily jsme spoustu srandy. Příklady stanovišť (bran): Jezdecké (jízda na kole), Lovecké (střelba lukem), Hlavolamařské, Bojovnické (šerm), Kuchařské (házení vajíček) apod., dohromady jich bylo 11.
Další na řadě po této zahajovací hře už byla jenom hygiena a pak už zalézt do spacáků. My jsme však ještě hodně dlouho nešly spát!

2. den: 30. 4. 2011
Budíček byl v 7:00, ale my jsme si nařídily budík na čtvrt hodiny dopředu, což bylo prozíravé, jelikož jsme v 7 hodin byly čilé jako rybičky (narozdíl od např. Ústeckých holek, které při nástupu ještě ospale lezly ze stanu). Pak následoval tedy již zmíněný nástup. Musely jsme si rychle sbalit věci, opsat stanoviště na mapy, které jsme dostaly a vyrazit na závod. Vycházely jsme předposlední (vlastní vinou). Když jsme ale otevřely branku, Bára (Vejvy pes) se rozhodla, že se vydá na průzkum, a zdrhla... Přeběhla dokonce i silnici a zůstala sedět u nějakého obchodu. Kvoky dala holkám úkol najít, kde jsme a sama se vydala s Bárou zpět k tábořišti (tzn. další zdržení).
Hned pro začátek jsme se vydaly špatným směrem (tj. zdržení). Když jsme se vracely na správnou trasu, potkaly jsme Piškota a Vejvu, kteří byli zřejmě hodně udiveni, odkud jdeme. Kvokýnek Vejvovi oznámila, že mu utekla Bára a že jsme mu jí chytaly (tím se trochu zamluvil náš příchod ze špatného směru) a on nám byl moooooooooc :) vděčný.
Pak jsme dorazily na stanoviště 10 (náměstí Košťan), kde jsme asi půl hodiny hledaly nějakého člověka. Pak jsme od jiných skautek zjistily, že se to tu má jen zmapovat. Když jsme tedy byly hotové a zjistily, že se tu nachází pošta atd., pokračovaly jsme spolu s družinkou s Ústí směrem k místu, kde měl být podle instrukcí nějáký papír, který by nám pomohl na některém z dalších stanovišť.
Po chvilce bloudění jsme igelitku s papírem objevily, a naše další cesta vedla k rostlinopisnému stanovišti. Zde bylo naším úkolem poznat co nejvíce z deseti rostlin na fotkách rozmístěných po blízkém okolí stanoviště. Některé rostliny bylo snadné uhodnout, na některé jsme musely použít příručku, ale potom se nám nakonec podařilo zhruba třičtvrtinu určit ( ale spletly jsme si číslice :D).
Pokračování se už tento kronikový zápis asi nedožije, ale snad vám stačí pro malé připomenutí :)
 


Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:02 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.